Ułatwienia w dostępie

accessible
Powiększ czcionkę
Pomniejsz czcionkę
Skala szarości
Wysoki kontrast
Średni kontrast
Jasne tło
Czytelne znaki
Cofnij
Albertyni Częstochowa

Wydarzenia

Wydarzenia w roku 2024.

ŚNIADANIE WIELKANOCNE

Poranek 31 marca odświętnie ubrani Mieszkańcy rozpoczęli udziałem w Nabożeństwie Niedzielnym podczas , którego Kapelan pobłogosławił przygotowany przez Panów Koszyczek Wielkanocny.
Po mszy Mieszkańcy wraz z Księdzem i personelem udali się na świetlicę , gdzie przy wspólnym stole spożyli symboliczną Święconkę i uroczyste Śniadanie Wielkanocne.


DROGA KRZYŻOWA

29 marca Mieszkańcy i pracownicy uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej o charakterze adoracyjnym, podczas którego wspólnie z Kapelanem rozważaliśmy kolejne stacje drogi Jezusa na śmierć, aż do momentu złożenia Go do grobu.


MISTERIUM

27 marca odbyło się w naszym Domu „Misterium Męki Pańskiej” przygotowane przez aktorów z grupy teatralnej „Minutka”. Na spektakl zaprosiliśmy gości z MOPS w Częstochowie, Braci Albertynów, Księdza Kapelana Od Pallotynów, Mieszkańców wraz z opiekunami ,z zaprzyjaźnionych DPS, naszych Mieszkańców i pracowników. Wzruszające przedstawienie pozwoliło nam przeżyć ponownie historię męczeńskiej śmierci Jezusa Chrystusa na krzyżu, aż do momentu zmartwychwstania i wstąpienia do Królestwa Ojca. Ciężka praca naszych aktorów zdobyła uznanie publiczności, która nagrodziła ich brawami, a Pani Dyrektor wręczyła im dyplom z podziękowaniem za ich zaangażowanie i pasję oraz słodkie podarunki.


NIEDZIELA PALMOWA

23 marca Mieszkańcy uczestniczyli w mszy świętej z okazji Niedzieli Palmowej, podczas której poświęcili symboliczne palemki wykonane wcześniej na warsztatach terapii zajęciowej.


WIELKI POST I ŚRODA POPIELCOWA

Wielki Post to okres poprzedzający Święta Wielkanocne. 14 lutego w środę, w kaplicy naszego Domu odbyła się msza św. Popielcowa. Podczas liturgii Ksiądz posypał głowy Mieszkańców i pracowników popiołem na znak pokuty i nawrócenia.


WYCIECZKI DO PASIEKI NAWŁOCIOWEJ W BISKUPICACH

W lutym i w marcu Mieszkańcy w kilkuosobowych grupach odwiedzali Pasiekę Nawłociową w Biskupicach. Spotkania z naturą miały charakter edukacyjno – warsztatowy. Panowie poznali podstawy pszczelarstwa. Tworzyli malarskie kompozycje z użyciem ziół, wykonywali świece z wosku pszczelego oraz zawieszki zapachowe. Na zakończenie spotkania przy herbacie i szarotce wysłuchali bajki autorstwa Pani prowadzącej.


ZABAWA KARNAWAŁOWA

07 Lutego odbyła się w naszym Domu zabawa karnawałowa w CYGAŃSKIM klimacie . Nasi Mieszkańcy wraz z zaproszonymi gośćmi z MOPS oraz Mieszkańcami i ich opiekunami ,z zaprzyjaźnionych DPS: z Wesołej, Kontkiewicza, Wieluńskiej oraz Poraja bawili się przy rytmach zespołu YGREK.
To był niezapomniany wieczór.


Jasełka 26.01.2024

26.01.2024 to kolejny dzień , w którym grupa teatralna „Minutka” wystąpiła z „Jasełkami” przed gośćmi i innymi Mieszkańcami naszego Domu. Tym razem gościliśmy darczyńców z firmy TIM PRO, która przekazała na rzecz naszego Domu grant w wysokości 6000 złoty . Z tych pieniędzy został doposażony sprzęt nagłaśniający niezbędny dla naszej grupy teatralnej przy występach scenicznych. Jesteśmy bardzo wdzięczni i dziękujemy!


PANI DYREKTOR WITA GOŚCI
MARIA Z JÓZEFEM SIEDZĄ W STAJENCE, MARIA TRZYMA NA RĘKACH DZIECIĄTKO
WSZYSCY AKTORZY STOJĄ NA SCENIE I WSPÓLNIE Z PUBLICZNOŚCIĄ ŚPIEWAJĄ KOLĘDY
GOŚCIE SIEDZĄ NA WIDOWNI I OGLĄDAJĄ WYSTĘP SCENICZNY „JASEŁKA”
DARCZYŃCY Z FIRMY TIM PRO PRZEKAZUJĄ NA RĘCE PANI DYREKTOR SYMBOLICZNY CZEK
Jasełka 24.01.2024

24.01.2024 grupa teatralna „Minutka” miała zaszczyt zaprezentować przedstawienie „Jasełka” przed Dyrekcją MOPS w Częstochowie, Panią Naczelnik z Urzędu Miasta, Księdzem Rektorem od Księży Pallotynów, telewizją Orion, opiekunami i Mieszkańcami z zaprzyjaźnionych DPS: w Częstochowie z ul. Wesołej, Kontkiewicza i ul. Wieluńskiej oraz z Poraja. W tym dniu Pani Dyrektor nagrodziła aktorów dyplomem uznania i prezentami , a licznie zgromadzeni goście gromkimi brawami. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy ponownie.


NA SCENIE STOJĄ PASTERZE , A PRZED NIMI STOI ANIOŁ
AKTORZY POZUJĄ DO ZDJĘCIA. JÓZEF TRZYMA W RĘCE DYPLOM UZNANIA WRĘCZONY AKTOROM PRZEZ PANIĄ DYREKTOR.
GOŚCIE NA WIDOWNI OGLĄDAJĄ WYSTĘP GRUPY TEATRALNEJ „MINUTKA”
PASTERZE WYSTĘPUJĄ NA SCENIE.
WSZYSCY AKTORZY BIORĄCY UDZIAŁ W „JASEŁKACH” STOJĄ NA SCENIE.
AKTORZY WRAZ Z GOŚĆMI I DYREKCJĄ NASZEGO DOMU POZUJĄ DO ZDJĘCIA.
JASEŁKA 23.01.2024

Widowisko sceniczne „Jasełka” to tradycja corocznie kultywowana w naszym Domu.
Dnia 23. 01. 2024 aktorzy z grupy teatralnej „Minutka” wystąpili przed gośćmi z Banku PKO, innymi Mieszkańcami oraz personelem naszego Domu. Piękna scenografia, stroje, doskonała gra aktorska naszych artystów oraz wspólnie z publicznością odśpiewane kolędy stworzyły wspaniałą atmosferę upamiętniającą dzień narodzenia Jezusa Chrystusa. Dzięki naszym aktorom przypomnieliśmy sobie, także o niełatwej drodze życia Marii i Józefa do momentu przyjścia na świat ich syna, a naszego Zbawiciela. Przedstawienie było bardzo pozytywne odebrane przez publiczność za co dziękują aktorzy i pracownicy.
Po zakończeniu występu nastąpił moment wręczenia prezentów dla wszystkich Mieszkańców naszego Domu sponsorowanych przez darczyńców z Banku PKO. Serdecznie Dziękujemy!!!


TRZEJ PASTERZE GRAJĄ NA INSTRUMENTACH.
DO STAJENKI ZAWITALI PASTERZE.
TRZEJ KRÓLOWIE WRĘCZAJĄ JEZUSOWI DARY.
DARCZYŃCY Z BANKU PKO WRĘCZAJĄ WSZYSTKIM MIESZKAŃCOM NASZEGO DOMU PREZENTY.
WSZYSCY AKTORZY BIORĄCY UDZIAŁ W „JASEŁKACH” POZUJĄ NA SCENIE DO WSPÓLNEGO ZDJĘCIA.
MARIA Z JÓZEFEM WYSTĘPUJĄ NA SCENIE.
MARIA Z JÓZEFEM SIEDZĄ W STAJENCE, MARIA TRZYMA NA RĘKACH DZIECIĄTKO.
WIGILIA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

Wigilię Świąt Bożego Narodzenia Mieszkańcy spędzili jak co roku w rodzinnej i domowej atmosferze. Elegancko ubrani zasiedli do wspólnego stołu, aby podzielić się opłatkiem, spożyć kolację wigilijną i zaśpiewać kolędy Bożonarodzeniowe.


MIKOŁAJKI

Mikołajki to święto szczególnie wyczekiwane przez naszych Mieszkańców.
6 grudnia wszyscy Mieszkańcy wraz z personelem zebrali się na świetlicy naszego Domu.
Czas oczekiwania na przybycie Świętego Mikołaja umiliło nam przedstawienie kukiełkowe przygotowane przez Grupę Teatralną „Minutka”. W tym roku była to bajka pt. „Królowa śniegu”, po której wszyscy Mieszkańcy zaprosili Mikołaja. Dziadek Mróz w asyście Aniołów bardzo hojnie obdarował naszych Panów. A oni podziękowali mu najlepiej jak tylko potrafili: recytując wiersze, śpiewając piosenki, czasem uśmiechem , ale szczerym i prosto z serca, bo był to dzień spełniających się marzeń.


ZABAWA ANDRZEJKOWA

23 listopada odbyła się w naszym Domu Zabawa Andrzejkowa. Tym razem mieliśmy zaszczyt gościć Mieszkańców wraz z opiekunami z zaprzyjaźnionych DPS w Częstochowie: z ul. Wesołej i Kontkiewicza oraz z Poraja. Wszyscy doskonale bawili się do wieczora w prawdziwej Andrzejkowej atmosferze. Przy muzyce zespołu „Ygrek” tańczyli, zawierali nowe przyjaźnie, a w wolnej chwili mogli skorzystać z tradycyjnych Wróżb Andrzejkowych z kart i z wosku.
Podczas trwania imprezy funkcjonował bufet, który serwował słodkości i napoje. To była bardzo udana zabawa.


AKADEMIA 11 LISTOPADA

Dnia 10 listopada wspólnie z naszymi Mieszkańcami świętowaliśmy Dzień Niepodległości. Z tej okazji aktorzy z grupy teatralnej „Minutka” zaprosili swoich kolegów i personel na Akademię przygotowaną w hołdzie Polakom walczącym o wolność naszej Ojczyzny. Artyści poprzez krótki rys historyczny, recytację wierszy i wspólne odśpiewanie pieśni patriotycznych przypomnieli nam jaką drogę przebyła Polska i Polacy w drodze ku wolności.Leon Wyczółkowski, brat Albert, 1934 r.

 

 

Powinno się być dobrym jak chleb;
powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole,
z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.

Brat Albert Chmielowski.

 

Bez miłości grosz jest szorstki, strawa podana niesmaczna, opieka najlepsza niemiła.

Brat Albert Chmielowski.

Św. brat Albert Chmielowski